Maszyny i urządzenia

Sprzęt komunalny

Kleenoil oferuje wiele możliwości zastosowania dla pojazdów i urządzeń użytkowanych przez miasta i gminy: samochody dostawcze, osobowe, straży pożarnej, policji, oczyszczania miasta, straży miejskiej, usługi komunalne… W interesie miasta i gminy jest aby wydawać jak najmniej a równocześnie nie mieć kłopotów z obsługą i naprawami.

Systemy filtracji Kleenoil dają też doskonałą możliwość, aby miasto było naprawdę zielone i postępowało ekologicznie. Zyskuje na tym wizerunek miasta, jego finanse a co najważniejsze środowisko naturalne. Takie postępowanie znacznie wykracza po za standardowe zbieranie makulatury, symboliczne sadzenie drzewka czy inne podobne działania dając wymierne korzyści dla środowiska i finansów miasta.

Sprzęt budowlany

Przestój sprzętu w branży budowlanej oznacza stratę pieniędzy! Na czas wymiany oleju lub kosztownego remontu silnika spowodowanego jego nadmiernym zużyciem poprzez pracę w ciężkich warunkach urządzenie lub maszyna wyłączone jest z eksploatacji. Można temu zapobiec stosując system dodatkowych filtracji oleju Kleenoil.

Maszyny Budowlane są stosowane i eksploatowane w najtrudniejszych warunkach – kurz, temperatura, duża ilość nieprzerwanych godzin pracy, trudności w obsłudze serwisowej… Sprzęt budowlany wyposażony jest w zwykły filtr pełnego przepływu, który nie może usunąć większej ilości zanieczyszczeń stałych, które dostają się przez wlot powietrza lub są wprowadzane do systemów hydraulicznych. Często zdarza się, jako rozwiązanie praktyczne, aby zmiany oleju i filtrów dokonywane były wcześniej i częściej w celu zmniejszenia zużycia silnika. To oczywiście zwiększa koszty wymiany oleju niezależnie jak dużą ilością tych urządzeń dysponuje przedsiębiorstwo. Koszty te mogą dochodzić nawet do kilkuset tysięcy złotych rocznie!

Sprzęt rolniczy

Rolnictwo to obecnie trudny dział gospodarki zarówno dla ludzi jak i sprzętu. Ważne jest, aby wszystkie urządzenia (ciągniki, kombajny, agregaty, kosiarki…) były zawsze sprawne i gotowe do działania a przy tym ich utrzymanie było tanie.

Dzień stracony z powodu awarii sprzętu może kosztować gospodarstwo utratę całorocznych zbiorów.

Zastosowanie filtrów Kleenoil daje pewność, że zostało wykonane wszystko co tylko można, aby zadbać o olej w posiadanych urządzeniach. Wymiana oleju staje się po prostu niepotrzebna! Zastępuje ją szybka wymiana filtra co trwa mniej niż 10 minut.

Serwis sprzętu może być dokonywany przykładowo co 1.200 godzin bez ryzyka awarii! Z filtrem Kleenoil to możliwe!

Hydraulika siłowa

Kiedy system hydrauliczny zostaje zanieczyszczony wodą, opiłkami metali i cząsteczkami innych brudów i zanieczyszczeń obcych, jest rzeczą prawie niemożliwą, aby całkowicie usunąć wszystkie te zanieczyszczenia z całego systemu hydraulicznego bez całkowitego demontażu i oczyszczania poszczególnych elementów.

Woda jest jednym z głównych zabójców systemów hydraulicznych! Powoduje ona dwa główne, poważne problemy: emulgacja oleju oraz jego zagęszczanie. Usuwanie wody z oleju jest niezbędnym procesem by zachować wszystkie parametru oleju do prawidłowej pracy urządzenia. Wszystko to sprawia, że olej traci swoje właściwości co skutecznie ogranicza jego właściwości smarne, dlatego należy regularnie dokonywać usuwania wody z oleju.

Systemy filtracji Kleenoil z powodzeniem wykorzystywane są we wtryskarkach z zasobnikami oleju. Filtry ograniczają gromadzenie się zanieczyszczeń a co za tym idzie, wydłużają żywotność układu hydraulicznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu można znacznie zwiększyć wydajność wtryskarek oraz wydłużyć czas między remontami. Zawsze czysty olej – zawsze sprawna hydraulika – zawsze produkcja na czas!

System filtracji Kleenoil eliminuje możliwości powstawania tych problemów i daje gwarancje, że robimy wszystko, aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Dodatkowo znacznie ograniczamy zużycie oleju hydraulicznego (ograniczamy koszty) poprzez ciągłe dbanie o jego skład i właściwości.

Filtry Kleenoil usuwają praktycznie 100% wszystkich zanieczyszczeń z płynów hydraulicznych – opiłki metali, wodę i sadzę, dając zależnie od skali przedsiębiorstwa oszczędności idące nawet w setki tysięcy złotych rocznie. Filtry dbają także o czystość samego zbiornika ograniczając osady zanieczyszczeń na jego dnie, zachowując zbiornik oleju w znacznie czystszym stanie. Pozwoli to na zachowanie wszystkich składników systemu hydraulicznego w nienagannym stanie – pompy, zawory, przewody, cylindry, sterowanie, wymienniki ciepła, zbiorniki oleju… Podczas wymiany a właściwie dolewania oleju do układu hydraulicznego aż 1/3 do ½ starego oleju pozostaje nadal w obiegu. Pozostaje też z nimi większość zanieczyszczeń, które zmieszane są w oleju.

Dlatego tylko część oleju jest wymieniana na nowy. Oznacza to, że wykonując zwykłą wymianę oleju wszystkie osady i zanieczyszczenia tworzą zawiesinę i umieszczane są z powrotem w układzie. Dalej rozprowadzane są do wszystkich części systemu i świeżo dolany nowy olej jest ponownie brudny!

Taki sposób postępowania nie zapewnia uzyskania odpowiedniej czystości oleju. Powoduje szybsze zużywanie się elementów hydrauliki oraz naraża ich właściciela na zwiększone koszty wymiany i zakupu nowego oleju. Badanie oleju przed i po zastosowaniu zewnętrznego filtra Kleenoil może być w każdej chwili potwierdzone badaniami niezależnego laboratorium.

Korzyści stosowania KLEENOIL

Zapraszamy do kontaktu

Skontaktuj się z nami!

Bezpłatnie doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Możesz zadzwonić +48 517 418 435

albo wysłać do nas zapytanie

filtry-paliwa1

Filtry paliwa Kleenfuel

Filtry paliwa Kleenfuel Ochrona wtrysków, pomp paliwowych i filtrowanie paliwa KLEENFUEL. KLEENFUEL to system, który dodatkowo chroni wtryski oraz pompy paliwowe Twojej floty. Czystsze wtryskiwacze oferują równomierną atomizację, która poprawia…
filtry-magnetyczne

Filtry magnetyczne

Filtry magnetyczne Zbierają cząstki magnetyczne i para-magnetyczne, które powstają przy obróbce metali. Stosowane także do ochrony części maszyn poligraficznych. Filtry magnetyczne Micro Mag   Filtry magnetyczne Micro Mag służą do…

Skontaktuj się z nami!

hydrolet-logo-white

Kleenoil Filtration LTD.

Sherburn in Elmet, Leeds LS25 6EZ
Telephone: 44 01977 682810
Fax: 44 01977 685457