Usługi

Czyszczenie układów hydraulicznych

Filtrację można wykonywać także mobilnymi agregatami filtracyjnymi, filtrując olej w zbiorniku,
podczas gdy napęd hydrauliczny działa normalnie.

Ogranicza się w ten sposób do minimum czas przestoju urządzenia, nakłady finansowe oraz ilość zużytego oleju (aspekt ekologiczny), związaną z jego częstszymi wymianami.
W pracującym układzie hydraulicznym olej z czasem ulega ponownemu zabrudzeniu i filtrację należy wykonać ponownie.

Chociaż fakt ten nie jest powszechnie znany, warto zaznaczyć, że olej w typowej beczce o pojemności 200 litrów może mieć klasyfikację czystości ISO 23/21/18 lub gorszą. Rzadko jest to wystarczające w przypadku systemów hydraulicznych, dlatego standardową praktyką powinno stać się filtrowanie nowego oleju przed napełnieniem nim zbiornika urządzenia lub systemu.

Zalecaną metodą jest przepuszczenie go przez odrębny agregat filtrujący przed rozruchem maszyny lub urządzenia. Jeżeli nowy olej nie zostanie przefiltrowany i użyjemy go w stanie, w jakim został zakupiony, może to doprowadzić do wcześniejszej awarii elementów układu hydraulicznego oraz do szybszego zatkania się wkładu filtrującego.

Podczas wymiany, a właściwie dolewania oleju do układu hydraulicznego aż 1/3 starego oleju pozostaje nadal w obiegu. Pozostaje też w nim większość zanieczyszczeń, które zmieszane są w oleju. Dlatego tylko część oleju jest wymieniana na nowy. Oznacza to, że wykonujący zwykłą wymianę oleju wszystkie osady i zanieczyszczenia tworzą zawiesinę i umieszczane są z powrotem w układzie. Dalej rozprowadzane są do wszystkich części systemu i świeżo dolany nowy olej jest ponownie brudny!

Filtracja i usunięcie zanieczyszczeń metalicznych z oleju

Zanieczyszczony wodą olej jest zagrożeniem dla maszyn, urządzeń i pojazdów. Występujący nie tylko stale ale nawet okresowo wysoki poziom wody w olejach może powodować utratę właściwości smarnych, wytrącanie się dodatków, utratę wytrzymałości dielektrycznej, a także korozję i cierne zużycie podzespołów.

Usuwanie wody z oleju jest szczególnie ważne w dzisiejszych maszynach cechujących się niską tolerancją na zanieczyszczenia oleju wodą i wilgocią. Dzięki Kleenoil i usłudze filtracji wraz usunięciem wody z wszelkiego rodzaju olejów zapewniamy naszym wartościowym maszynom optymalne warunki do pracy oraz zmniejszamy ryzyko awarii i przedwczesnego zużycia.

Filtracja i usunięcie zanieczyszczeń metalicznych z oleju

Usługa filtracji i usunięcia zanieczyszczeń metalicznych przeprowadzana jest mobilnym zestawem filtrującym Kleenoil. Po przeprowadzonej filtracji mamy pewność, że olej hydrauliczny w naszych maszynach jest wolny od wszelkich zanieczyszczeń – głównie metalicznych do wielkości 1μm.

Dzięki temu zapobiegamy wszelkim problemom jakie może spowodować utrata właściwości ślizgowych naszego oleju, który chroni i zapewnia prawidłowe działanie wszelkiego rodzaju pomp hydraulicznych oraz łożysk.

Do usuwania cząstek metalicznych wykorzystujemy zamontowane w naszych zestawach filtrujących silne filtry magnetyczne. Wchodzący w jego skład centralny rdzeń magnetyczny Micromag składa się z super mocnego materiału magnetycznego uzyskanego z ziem rzadkich. Wytwarza on pole magnetyczne o wysokiej intensywności co pozwala na przyciąganie i odfiltrowywanie wszelkich cząstek magnetycznych z substancji filtrowanej.

Korzyści stosowania KLEENOIL

Zapraszamy do kontaktu

Skontaktuj się z nami!

Bezpłatnie doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Możesz zadzwonić +48 517 418 435

albo wysłać do nas zapytanie

filtry-paliwa1

Filtry paliwa Kleenfuel

Filtry paliwa Kleenfuel Ochrona wtrysków, pomp paliwowych i filtrowanie paliwa KLEENFUEL. KLEENFUEL to system, który dodatkowo chroni wtryski oraz pompy paliwowe Twojej floty. Czystsze wtryskiwacze oferują równomierną atomizację, która poprawia…
filtry-magnetyczne

Filtry magnetyczne

Filtry magnetyczne Zbierają cząstki magnetyczne i para-magnetyczne, które powstają przy obróbce metali. Stosowane także do ochrony części maszyn poligraficznych. Filtry magnetyczne Micro Mag   Filtry magnetyczne Micro Mag służą do…

Skontaktuj się z nami!

Kleenoil Filtration LTD.

Sherburn in Elmet, Leeds LS25 6EZ
Telephone: 44 01977 682810
Fax: 44 01977 685457
https://kleenoil.co.uk/